Recept na domáci sirup proti suchému kašľu. Účinkuje rýchlo a zbaví Vás aj silného dráždenia v krku!

Spread the love

Nikto z nás nemá rád nádchu a kašeľ. Ide síce o pomerne mierny zdravotný problém, ale ak sa mu nevenuje náležitá pozornosť, môže prerásť do vážnejšieho ochorenia.

 

Zvlášť nepríjemný býva suchý kašeľ, ktorý spôsobuje najväčšie nepohodlie.

 

Nepríjemné prejavy suchého kašľu

Pri suchom kašli má človek problémy sa sústrediť na čokoľvek iné než na neustále škriabanie v hrdle, ktoré vyvoláva zvracanie.

Tento druh kašľa často neobťažuje len vás, ale aj ľudí okolo. Zatiaľ čo počas dňa je situácia dosť zlá, večer a v noci je to ešte 3 krát horšie.

Kvôli neutíchajúcemu kašlu má človek neraz problémy zaspať a aj keď sa mu to nakoniec podarí, v noci sa znovu budí.

Väčšina ľudí hľadá pomoc v rôznych sirupoch z lekárne. Idú tam a kúpia prvý sirup, na ktorý natrafia. Problémom farmaceutických liekov však býva celá paleta nežiaducich vedľajších účinkov.

Ak uprednostňujete prírodné riešenie, tak ste na správnom mieste. V tomto článku vám ukážeme recept na najúčinnejší domáci sirup proti kašľu.

Recept na domáci sirup proti kašľu

Po vyskúšaní tohto receptu sami uznáte a budete prekvapení jeho výbornými výsledkami.

Navyše je veľmi jednoduchý a ľahko sa pripravuje. Jediné, čo potrebujete urobiť, je nasledovať nasledujúce inštrukcie.

Ingrediencie:

  • 2 až 2,5 dcl vody
  • 6 bobkových listov
  • šťavu z 1 citróna
  • 6 polievkových lyžíc hnedého cukru

Postup:

1) Najprv priveďte vodu do varu, potom do nej vložte bobkové listy, zakryte pokrievkou a na pri miernej teplote povarte 6 až 10 minút.

2) Potom vypnite plyn, tekutinu sceďte a nechajte vychladnúť na letnú teplotu.

3) Odvar prelejte do sklenenej nádoby a vytlačte do neho šťavu z 1 citróna.

4) Následne pridajte cukor a miešajte až kým sa úplne nerozpustí (pri letnej vode sa bude ľahšie rozpúšťať ako keby bol odvar úplne vychladnutý).

5) Sklenenú nádobu nakoniec uzavrite viečkom a umiestnite do chladničky.

 

Užívanie:

Prvý deň užívajte 1 čajovú lyžičku sirupu niekoľkokrát denne, vždy, keď vás chytí záchvat kašľa.

Nasledujúce dni užívajte 1 čajovú lyžičku 3 krát denne.

Sirup môžete konzumovať chladený alebo pri izbovej teplote.

Ak kašeľ stále neustupuje, vezmite plátok citróna, odstráňte z neho kôru a žujte ho. Citrón je veľmi účinný na zastavovanie suchého kašľa.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like