Rada nad zlato! Moja svokra strčila klinčeky do cibule, a nemala problémy s týmto celé leto. Užitočná rada, ktorú využije úplne každý…

Spread the love

Leto je za dverami a s ním samozrejme nekonečné zástupy otravného hmyzu. Stačí si nezavrieť okno a hneď máte izbu alebo byt plný otravných múch, komárov alebo iného hmyzu. Existuje celý rad prostriedkov, s ktorými môžete proti týmto hmyzím tvorom bojovať.

Ak ich nechcete priamo zabíjať, existuje elegantné riešenie, ktoré vám zaistí, že k vám jednoducho títo nevítaní a nepríjemní návštevníci nepriletia. Možno sa budete čudovať, ale bude vám k tomu stačiť obyčajná cibuľa a pár klinčekov. Ak máte svoj obľúbený spôsob, potom sa s ním určite pochváľte a pomôžte ostatným.

Leto bez hmyzu

Leto je krásne obdobie, ktoré trávime najčastejšie pri vode alebo na záhrade. Nočné teploty sa vedia vyšplhať vysoko, a preto je dobré spať pri otvorenom okne. Ak v ňom však nemáte sieťku proti hmyzu, pravdepodobne vám nejaký ten hmyz do izby naletí. Ak sa nechcete celú noc ošívať a ráno sa prebudiť s poštípanou tvárou, odporúčame vám vyskúšať jednoduchú a elegantnú metódu s cibuľou a klinčekmi.

Cibuľa a klinčeky

V lete vedia liezť muchy naozaj na nervy, a preto je dobré sa ich zbaviť. K báječnej metóde, ktorej príprava vám nezaberie viac ako pár minút a nebude vás stáť veľkú sumu, si pripravte nasledujúce potreby: cibuľu a niekoľko klinčekov (korenie).

Napichať a umiestniť

Cibuľu ošúpeme a napichajte do nej niekoľko klinčekov. To je všetko. Potom už len stačí uložiť tento nástroj proti hmyzu k oknu alebo na miesto, kde je veľká frekvencia hmyzu, a sledovať, ako sa nevítaní návštevníci od vás odvracajú. Výhodou je, že im nijako neublížite a oni budú žiť ďalej. Rozdiel bude v tom, že už nebudú lietať k vám. Nečakajte už ani minútu a tento domáci odpudzovač hmyzu si vyrobte. Odporúčame ho pravidelne meniť, aby efekt bol maximálny. Čím intenzívnejší zápach z cibule a klinčekov pôjde, tým viac hmyzu od vašej domácnosti odlákajú, a to predsa ide.

You Might Also Like