Predchádzať Alzheimerovej chorobe je jednoduchšie, než si myslíte! Stačí každý deň robiť tento jednoduchý cvik!

Spread the love

Každý ôsmy človek v seniorskom veku trpí Alzheimerovou chorobou. Vo veku nad 85 rokov je touto chorobou postihnutý takmer každý druhý. Ide o vážny problém, ktorý nemožno bagatelizovať. Keďže však zatiaľ neexistuje žiadny účinný liek, ktorý by túto chorobu výrazne spomalil či vyliečil, jedinou možnosťou je prevencia.

 

Proti Alzheimerovej chorobe sa môžete brániť tým, že budete každý deň svedomito vykonávať tento jednoduchý cvik, s ktorým ľahko precvičíte svoj mozog. Alzheimerova choroba je veľký strašiak, ktorý desí mužov aj ženy, takže ak je tu spôsob, ako jej predísť, mali by sme ho bez váhania využiť.

Náš mozog je neuveriteľný orgán, ktorý toho dokáže oveľa viac, než si možno dokážeme predstaviť. Používame ho každý deň a veľa ho namáhame, preto sa nie je čomu diviť, že sa postupne unavuje a opotrebováva. Je na mieste ho udržiavať v dobrej kondícii. Ako? Napríklad tým, že budete vykonávať nasledujúce cvik, ktorý zabráni neslávne známej Alzheimerovej chorobe!

Účinný cvik proti Alzheimerovej chorobe

Väčšina ľudí si myslí, že Alzheimerova choroba je problém len starých ľudí. Ja osobne by som túto myšlienku trochu upravila: je to problém najmä starších ľudí, ale rozhodne to neznamená, že sa vyhýba mladším z nás. Zároveň sa jedná o ochorenie, ktoré je bohužiaľ neliečiteľné, takže akonáhle raz udrie, už sa ho nemožno zbaviť.

Preto je na svedomí každého z nás, aby sme sa snažili Alzheimerovej chorobe predísť, ak máme tú možnosť. Prezradím vám šikovný cvik, ktorý keď budete vykonávať každý deň, výrazne tak znížite riziko, že aj vás táto choroba jedného dňa zaskočí a už nepustí.

Je to vlastne úplne jednoduché a pritom tak účinné

Celé je to vlastne úplne jednoduché, nutné ale dodať, že to funguje úplne perfektne. Celý cvik spočíva v tom, že si každý večer urobíte pár minút na to, aby ste sami sebe zrekapitulovali, čo ste počas toho dňa robili, čo ste zažili, alebo s kým ste sa stretli.

Možno sa vám to zdá hlúpe a hovoríte si, ako to môže pomôcť. A či vôbec. Mali by ste vedieť, že rekapitulováním udalostí uplynulého dňa nielen trénuje pamäť, ale zároveň i pozornosť. Keď si na seba každý deň nájdete napríklad len 10 minút, počas ktorých si pripomeniete, čo sa počas toho dňa stalo, urobíte pre seba oveľa viac, než si vôbec myslíte.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like