Položte pred dom misku s vodou počas horucích dní. Je to dôležitejšie viac, ako si myslíte

West European hedgehog (Erinaceus europaeus) drinking from a plate

Spread the love

Počasie už  nie je také ako bývalo. Posledné roky zažívame výrazne extrémy a výkyvy. Letá sú až príliš teplé a suché, zimy naopak až príliš chladné. Jeseň a jar sa pomaly vytrácajú. Príroda trpí suchom a nedostatkom dažďa. Práve aj kvôli tomu ochranári odporúčajú pomáhať hlavne divokým zvieratám.

Hlavne mestá sú tie, v ktorých zvieratá trpia najviac a to práve kvôli nedostatku vody. No pomôcť môže naozaj každý z nás. Stačí len položiť misku čistej vody na nejaké vhodné miesto. Takáto nádoba plná vody, ktorá sa pravidelne napĺňa, umiestnená v tieni na trávniku či už pri paneláku, alebo na rohu domu je ideálnym spôsobom ako priložiť ruku pomoci.

 

 

Pri umiestnení takejto misky môžete pomôcť vtáčikom, ježkom, veveričkám či nejakému užitočnému hmyzu. Údaje na portáli Intersucho hovoria jasne. Aj tento rok budeme trpieť katastrofálnym suchom.

Ochrancovia prírody upozorňujú, že v dôsledku toho môže dôjsť k úbytku rôznych druhom zvierat. Medzi ne patria napríklad žaby, mloky a podobne. Práve preto, by sme mali pomôcť zabrániť zániku iných druhom zvierat aj pomocou obyčajnej misky s čistou vodou.

 

You Might Also Like