Odstráňte baktérie, usadeniny, puch a dajte zbohom nekvalitnému praniu. Pomocou tohto triku vyčistíte celú práčku behom niekoľkých minút.

Spread the love

Desí vás špinavá práčka, v ktorej sa to hemží baktériami? Máte strach, že vďaka usadeninám budete z práčky vyťahovať špinavé prádlo a celé pranie tak príde navnivoč? Nečakajte až do chvíle, kedy čistenie práčky bude doslova biť na poplach a čistite ju pravidelne. Poradím vám, ako správne na to, aby aj vaša práčka bola dokonale čistá a to za pár minút!

 

Práčka môže byť sebešikovnějšia a môže vás stáť mnoho eur, ale aj keď bude zvládať mnoho funkcií, vyčistiť sa nedokáže. Akonáhle jej čistenie zanedbáte, zapríčiníte sa tak o to, že po čase začne nielen ťažko zaváňať, ale tiež sa môže stať, že bielizeň nebude vypraná tak, ako by ste si predstavovali. Pritom stačí tak málo – pravidelne svoju práčku čistite a nečakať do chvíle, kedy špina bude okato vidieť.

Dokonale čistá práčka za pár minút – takto na to!

Vyčistiť práčku nie je žiadna veda, napriek tomu sa s vami rada podelím o svoj osvedčený postup, na ktorý staviam už niekoľko rokov a s práčkou nikdy nebol jediný problém. A keď sa čistenie budete venovať naozaj pravidelne, nezaberie vám to viac než pár minutiek.

Ako vyčistiť tesniacu gumu

Práve v tesniacej gume sa spravidla ukrýva tá najväčšia špina, ktorú si spravidla nevšimnete, ak gumu trochu neodtiahnete. Na vyčistenie tesniace gumy okolo bubna práčky si pripravte roztok vzniknutý z pol litra vody a jednej polievkovej lyžice kyseliny citrónovej, ktorú určite máte doma, pretože sa hodí na veľa vecí. Do tejto zmesi ponorte hubku na riad a poriadne s ňou gumu vyčistite po celej jej dĺžke. Zbavíte sa nielen nečistôt, ale aj plesne.

Ako vyčistiť dávkovač pracieho prostriedku

Ďalším kameňom úrazu býva zásuvka, v ktorej sa ukrýva dávkovač pracích prostriedkov. Lejeme sem nielen aviváž, ale dávkujeme sem aj prací prášok, takže sa nie je čomu diviť, že sa špina nevyhne ani tomuto miestu. Vyčistíte ho jednoducho za pomoci citrónovej šťavy, do ktorej namočíte hubku na riad a zásuvku s ňou umyjete. Odstránite usadené zvyšky pracích práškov i vodný kameň, ktorý sa tu často tvoria.

Ako vyčistiť vodný kameň

Vodný kameň je v prípade práčky veľký neporiadnik, proti ktorému je potrebné pravidelne bojovať. Aj tu pre vás mám radu, ktorá spočíva v tom, že do zásuvky na pracie prostriedky nasypete 200 g kyseliny citrónovej a potom spustíte program na 60 ° C. Vďaka tejto metóde sa efektívne zbavíte vodného kameňa, ktorý by v prípade, kedy by ste ho podcenili, mohol napáchať peknú neplechu.

 

 

You Might Also Like