Nikto nechce, aby jeho uteráky boli hrubé a drsné ako šmirgeľ. Po tomto jednoduchom a lacnom triku budú vždy mäkké a nadýchané!

Spread the love

Každá gazdinka si určite všimla, že časom froté uteráky strácajú mäkkosť a nadýchanosť. Získavajú tuhosť a stávajú sa nepružnými. Zmäkčovače sú nie vždy vhodné.

 

Vyskúšajte domáci a veľmi jednoduchý spôsob, ktorý ľahko urobí váše uteráky načechrané a mäkké.

Ako mať mäkké a nadýchané froté uteráky

1. Umytie froté uterákov je jemná záležitosť

Pri praní froté uterákov je dôležité prať ich oddelene od ostatných vecí. Dôležité je, aby práčka nebola upchatá! Nadýchané a mäkké uteráky nenávidia kŕče, takže je najlepšie prať nie viac ako 3 kusy naraz. Najlepšia voľba, berúc do úvahy veľkosť bubna, by mala byť naplnená najviac do polovice.

2. Froté uteráky: tenšie pranie len sušenie

Uteráky sú ešte menej stiesnené keď ich umelo sušíte. Ohrievače, sušiace skrine sú nepriateľmi mäkkosti a nadýchania. Slnko tiež veľmi neobľubujú! Najlepší spôsob, ako sušiť mokré froté uteráky je ich zavesiť na tienistom mieste. Otvorený vzduch je tiež dobrý. Ako posledná možnosť je klasické sušenie na lane alebo priečke v kúpeľni alebo na chodbe. Je tiež dôležité, aby froté uteráky úplne vyschli. V opačnom prípade môžu nepríjemne zapáchať, a keď sú zabalené v skrini, stávajú sa zdrojom plesní.

 

Domáci recept aby froté uteráky získali svoj pôvodný vzhľad

Budete potrebovať:

  • 150 ml octu
  • 75 g sódy

Postup:

Teraz musíte do práčky naložiť froté uteráky. Nie viac ako polovica bubna. Namiesto čistiaceho prostriedku musíte naliať ocot a spustiť režim prania bez žmýchania a oplachu. Po ukončení prania budete musieť reštartovať cyklus a namiesto prášku pridať sódu. V tomto prípade je potrebné opláchnutie a odstreďovanie. Skúste to a presvedčte sa sami: vaše froté uteráky budú ako nové! Budú mäkké, našuchorené a veľmi príjemné na dotyk. Podeľte sa o túto radu so známymi gazdinkami – budú vďačné!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like