Nechudnete, ale naopak skôr priberáte? Určite je to tým, že aj vy robíte jednu z týchto 5 chýb!

Spread the love

Chudnutie na jednej strane nemusí byť zase až tak nič zložité. Na strane druhej sa ale môže jednať o postup, ktorý vyžaduje určitú disciplínu. A to hlavne pokiaľ ide o jedlo, rovnako ako je vyžadované aj v súvislosti s pohybom.

Zabúdať nesmieme ani na niekoľko chýb, ktoré majú vplyv hlavne na to, že chudnutie postupuje pomalším tempom, než by malo. A potom sú chyby, kvôli ktorým buď nechudnete, alebo môžete dokonca aj pribrať. Ak máte s úbytkom váhy problém, iste zistíte, že minimálne jednu chybu robíte tiež. A aká je naša rada? Eliminujte tento problém a eliminujete aj komplikácie s problémom pri chudnutí.

Aj keď na prvý pohľad robíte všetko dobre, niektoré chyby predsa len robíte…

Mnoho ľudí si dosť často ani neuvedomuje to, že akých konkrétnych chýb sa skutočne dopustia. Na prvý pohľad si totiž celkom pochopiteľne a tiež logicky myslia, že robia všetko správne. Že konzumujú zdravé jedlá, že jedia pravidelne, rovnako ako si myslia aj to, že majú dostatok pohybu, ktorý spaľuje kalórie. A tie sú navyše prijímané len v tom pravom množstve. Tak tomu naozaj byť môže, ale zároveň platí, že každý z nás má aplikované životné návyky, o ktorých ani len netuší, že práve tie robia problém na vašej ceste za chudnutím. A toto sú ony…

 

1) Večerná návšteva chladničky

To najhoršie, čo sa môže stať je situácia, kedy máte večer takzvaný vlčí hlad. A ten súvisí s tým, že sa rozhodnete pre návštevu chladničky, z ktorej budete vyberať všetko, čo v nej nájdete. Tento postup je zlý hneď z dvoch hlavných dôvodov. Prvým dôvodom je to, že sa razom zvýši váš kalorický príjem. Druhým problémom je v danom ohľade to, že sa jedná o konzumáciu jedla večer, čo je to najhoršie, čo môžete počas diéty urobiť.

2) Nepravidelnosť pohybu

Že sa pri diéte hýbete ešte neznamená, že sa pri nej hýbete správne. Čo tým chceme povedať? Je to celkom jednoduché. Aj keď sa vám zdá, že 4 hodiny cvičenia v jeden deň raz týždenne sú rovnaké, ako cvičiť hodinu štyrikrát do týždňa, nie je tomu tak. Dôležitou vecou pre telo je hlavne celková pravidelnosť pohybu. A tak je nutné mať ho každý deň. Ideálne aj v tej forme, na ktorú zanedbávate. Trebárs vo forme bežnej chôdze, rovnako ako vo forme domácich prác.

3) Málo spánku

Je pravdou, že počas spánku je vaše telo skutočne v určitom režim, počas ktorého dochádza k tomu, že spaľuje tuky pomalšie. To ale neznamená, že by ste nemali spať. Práve naopak. Nedostatok spánku je veľkým problémom z dôvodu, že vaše telo nie je odpočinuté tak nemá ani dostatok energie. V čom sa to následne prejavuje je celkom jasné. Pomalšie spaľovanie počas dňa, rovnako ako aj problém s tým, že v cvičení nejdete naplno. Taktiež menej energie, vás núti viac konzumovať jedlo.

4) Nepravidelný denný režim

Nič neplánujete a váš deň sa podriaďuje tomu, ako sa prebudíte a na čo máte náladu? Ak áno, je treba povedať, že to pre vaše chudnutie nie je ideálne denný režim. To preto, že vaše telo sa nedokáže navyknúť na to, čo je pre neho správne. Nevie, kedy môže naplno fungovať a kedy naopak budete vyžadovať kľud. Preto tento režim eliminujte a majte jasno v tom, o koľkej budete vstávať, rovnako ako majte jasno aj v tom, čo budete počas dňa robiť a kedy to budete robiť. Telo si zvykne na pravidelnosť a môže fungovať lepšie a efektívnejšie.

5) Zlé okolie

Nemáme na mysli len osoby, ktoré by boli spojené s tým, že by snáď na vás mali celkovo zlý vplyv, pokiaľ ide napríklad o zvádzanie k jedlu, alebo pitie. Problém môže byť tiež vo farbách. Je pravdou, že farby majú na ľudskú psychiku veľký vplyv, a to aj s ohľadom na ovplyvnenie bežných činností. Príkladom je v danom ohľade napríklad farba modrá, ktorá dokáže chute k jedlu potlačiť. Je presným opakom farieb, akými je červená a oranžová.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like