Narodili ste sa v znamení Býka alebo niekoho takého poznáte vo svojom okolí? Ide o naozaj výnimočných ľudí!

Spread the love

Termín: 21. 4. – 21. 5. Najviac si rozumie: Rak, Panna, Škorpión a Kozorožec

 

Silné a slabé stránky

Silné stránky

Býk je známy pre svoju zodpovednosť. Je milý, spoľahlivý a starostlivý. Vždy sa snaží podať pomocnú ruku a vždy je pripravený ostatných podporiť, keď nevedia ako ďalej. Je prakticky a materiálne založený, čo mu dáva predpoklad byť dobrým finančným poradcom alebo akýmkoľvek zamestnancom banky. Je vytrvalý, a keď sa do niečoho pusti, tiež to dokončí.

Slabé stránky

Býva často lenivý, tvrdohlavý a mnohokrát lipne na hmotnom vlastníctve. Ak vo vzťahu svojmu partnerovi na 100% neveríbýva majetnícky a kontroluje každý jeho krok. Tiež zle znáša zmenyale ak zvládne všetky tieto nástrahy, je to veľmi milý a priateľský človek.

Býk vo vzťahoch

Býk je na jednu stranu trochu introvert, a ak sa do niekoho zamiluje, väčšinou tento vzťah trvá dlho. Je to dôveryhodný a lojálny človek, ktorý každému ale hneď neverí. V priateľstve býva spoľahlivý a milý, je to ten typ kamaráta, ktorý vás vždy vypočuje, poradí a zastane, nech sa deje čokoľvek. Ak však Býkovi pretečie pohár trpezlivosti, býva konfliktný a agresívny. Vie byť tiež pekne tvrdohlavý.

 

Býk ako partner

Vo vzťahu je Býk pozorný a starostlivý, tiež však potrebuje svoju polovičku kontrolovať a mať pocit, že ju vlastní. Na tom by nebolo nič zlé, ak to tak rovnako má aj ten druhý. Pokiaľ si však k sebe nájde niekoho, kto sa len ťažko vzdáva voľnosti a nezávislosti, pravdepodobne tento vzťah bude pekne divoká jazda na horskej dráhe. Býk je veľmi citlivá a súcitná povaha, ktorá dokáže pochopiť potreby svojho partnera a ak sa s ním jedná v pokoji, väčšinou pre sporoch partneri nájdu spoločnú reč.

Býk ako rodič

Rodičia narodení v tomto znamení bývajú príliš konzervatívní a neflexibilní s podivným sklonom k citovému vydieraniu a prílišnej kontrole. Mali by sa naučiť dať svojim deťom dostatok voľnosti. Sú to však starostliví rodičia, ktorí by sa pre svoje deti rozdali a vždy stojí pevne nohami na zemi. Nie je im cudzie prejavovať lásku skrz dotykov a bozkov, čo dospievajúcim deťom môže byť niekedy nepríjemné. Pokiaľ sa teda naučia rešpektovať hranice svojich detí a držať sa v istých chvíľach späť, stanú sa z nich dokonalí rodičia, ktorí svojmu dieťaťu v núdzi vždy pomôžu, ale sú tiež ochotní ho nechať voľne rásť a dýchať.

Býk ako dieťa

Býk je často lenivé a pomalé dieťa. Býci majú sklony sa prejedať sladkosťami, preto by ste tieto ich chute mali kontrolovať a naučiť ich jesť zdravšie. Kľúčom k ich výchove je predovšetkým porozumenie a súcit. Akonáhle sa dieťa Býk bude cítiť pod tlakom, alebo že je do niečoho nútené, začne okolo seba kopať a vztekat sa. Potrebuje tiež mať so svojimi rodičmi silné citové puto, snažte sa z neho urobiť pozitívnu osobnosť. Akonáhle bude dieťa vedieť, že urobilo niečo zle a rodiči sa na neho hnevá, stane sa z neho to nejposlušnějšie dieťa na svete a bolo by schopné urobiť čokoľvek, aby potešilo svojich rodičov a splnilo ich očakávania.

Láska a intimita

Každý Býk potrebuje dostatok času na to, aby si dokázal vybudovať intímne puto so svojím partnerom. Má tendenciu ísť na veci pomaly a často spolieha na tradičné hodnoty a morálku, čo je spôsobené jeho výchovou. Potom, čo sa dokáže niekomu úplne otvoriť, zahrnie toho druhého láskou, bez akýchkoľvek skrytých motívov. V sexe miluje predohry a jemné zaobchádzanie. Potrebuje k sebe človeka, ktorý mu je rovnako oddaný ako on jemu. Ak teda takého partnera nájde, ich sexuálny život bude jedno veľké dobrodružstvo.

Kariéra

Býk je spoľahlivý pracovník a človek. Uprednostňuje stabilitu a zvyčajne zostáva k svojim zamestnancom a zamestnávateľom lojálni. Je to pracovník, ktorý vydrží aj v ťažkých časoch. Je to racionálny a praktický človek, ktorý rozumie financiám. Býka najlepšie motivujete konkrétnymi odmenami a bonusmi. Najlepšie sa uplatnia v ekonomike, bankovníctve, stavebníctvo a poľnohospodárstvo. Je tiež veľmi citlivá duša, ktorá svoj talent môže uplatniť aj v umení.

Pozitívne vlastnosti

Je praktický za každej situácie a pomáha všetkým okolo seba.
Je spoľahlivý, zodpovedný a vždy je ochotný svojho partnera, priateľov i rodinu vypočuť a pomôcť im.
Tam, kde by sa ostatní už dávno vzdali, Býk dokáže ísť ďalej a túto situáciu zvládnuť ako málokto.

Negatívne vlastnosti

Je to materialisticky založený človek, pre ktorého peniaze a vlastníctva znamená veľa.
Občas je to lenivec, ktorému sa nechce nič robiť.
Vie byť k ľuďom, ktorých miluje, majetnícky, je to ale len preto, že má strach, že ich stratí.

Ako porozumieť Býkovi

Ak naozaj chcete Býkovi porozumieť, chvíľku spomaľte a vnímajte atmosféru, ktorá okolo neho panuje. Jednajte s ním otvorene, to isté vám i oplatia. Býk má radšej pár skutočných priateľov ako veľa povrchných vzťahov, kde nemôže tomu druhému veriť. Často má tiež strach z času, zmeny a pocitu neistoty, čo bude v budúcnosti, preto k sebe potrebuje niekoho, kto ho uistí a dá mu pevnú pôdu pod nohami.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Zdroj: jenzeny

You Might Also Like