Moja suseda si toto natierala na kožu a takýto je VÝSLEDOK! Každý ju má doma, ale nikto ju nevyužíva…

Zdieľajte článok na

Je často prvou vecou, ​​na ktorú myslíme, keď vstaneme ráno z postele.

 

Obvykle si ju spájame s priamou konzumáciou a pochutnáváním, a ani netušíme o veľkom množstve jej ďalších využití okolo domu a v starostlivosti o svoju pokožku.

V súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie a najčastejšie konzumovaný nápoj na svete. Snáď ani neexistuje človek, ktorý by ráno neocenil teplú šálku kávy.

Je lahodná, neodolateľná a dodáva nám energiu. To o nej už vieme. Existujú však aj niekoľko vskutku zaujímavých skutočností, ktoré o káve nevieme.

Napríklad, vedeli ste, že kávová usadenina môže byť celkom užitočná okolo domu, a dokonca ako súčasť vašej starostlivosti o krásu?

Hustá kávová usadenina, ktorá zostala na dne šálky a ktorú vyhadzujeme preč mysliac si, že je zbytočná, môže byť naopak skutočným záchrancom v určitých situáciách.

Jediné, čo musíte urobiť, je vysypať kávovú usadeninu na papier na pečenie a nechať ju uschnúť.

 

13 využití kávovej usadeniny

1. Celulitída
Kávová usadenina je vynikajúcim prostriedkom proti celulitíde. Niet divu, že takmer každý krém a gél proti celulitíde obsahuje kofeín.

Čudujete sa, prečo ste sa nad tým nikdy nezamysleli?

Zmiešajte kávovú usadeninu s nejakým kuchynským olejom (slnečnicový, olivový) a pripravte si najúčinnejší a 100% prírodný krém proti celulitíde, ktorý vás nebude navyše nič stáť.

2. Mydlo
Ak nechcete používať mydlo, namiesto neho použite kávu. Možno vás to prekvapí, ale s kávovou usadeninou si ruky vyčistíte naozaj veľmi dobre.

K tomu má spevňujúce a peelingové vlastnosti, ktoré s vašou pokožkou dokážu urobiť hotové zázraky. Vyskúšajte to a uvidíte sami.

3. Vlasy
Káva poskytne všetky potrebné výživné látky a dodá energiu vašim vlasom tak, ako žiadna iná maska ​​na vlasy. Je zvlášť účinná na tmavé vlasy, ktoré priamo rozžiaria.

4. Proti tmavým kruhom pod očami
Zmiešajte kávovú usadeninu s trochou olivového oleja a túto zmes naneste na kruhy pod očami. Káva je vynikajúca nielen proti tmavým kruhom, ale aj proti ochabnutým očným vačkom.

Vaša tvár bude vyzerať žiarivo a sviežo. S kávou si celkom obnovíte pokožku pod očami.

5. Do chladničky
Ak sa nemôžete zbaviť zápachu v chladničke, kávová usadenina vám v tomto smere skutočne pomôže. Káva je vynikajúcim neutralizátorom zápachu zo všetkých druhov potravín.

Stačí, keď umiestnite kávovú usadeninu do chladničky a zápach po niekoľkých hodinách zmizne.

6. Proti hrdze na grile

Každý má rád grilovanie, ale nikto nechce čistiť lepkavý, špinavý gril potom, čo ho použijete. To je dôvod, prečo vám ukážeme najlepší trik na čistenie grilu.

Položte si kávovú usadeninu na čistiacu špongiu a umyte špinavý gril. Opláchnite ho horúcou vodou a raz dva sa zbavíte všetkých nečistôt.

7. Abrazívna látka
Kávovú usadeninu môžete použiť ako čistiaci prostriedok namiesto chemikálií. Vyčistíte hrnce, panvice a rôzne iné povrchy.

Naviac ušetríte peniaze na ďalšie čistiace prostriedky. To znamená, že by ste ju mali na tento účel určite vyskúšať!

8. Proti mravcom
Káva môže byť skutočným záchrancom v prípade zamorenia mravcami.

Má totiž silnú vôňu, ktorá zastiera stopy po mravcoch a tie potom nedokážu nájsť cestu domov.

9. Proti blchám
Káva je účinná aj proti blchám. Stačí, keď votrite trochu kávovej usadeniny do kožušiny vášho psa alebo do vlasov a jemne ju masírujete.

Blchy hneď zmiznú a váš domáci miláčik sa bude cítiť úžasne.

10. Proti osám
Nasypte trochu kávovej usadeniny do ohňovzdornej nádoby a zapáľte ju. Zaženiete tak všetky osy za niekoľko sekúnd.

Osy totiž neznášajú vôňu kávy.

11. Proti slimákom
Ak máte problémy s slimáky na vašom zadnom dvore, káva môže byť veľkým pomocníkom.

Podobne ako osy, ani slimáky nenávidia vôňu kávy. Stačí, keď posypete nejakú kávovú usadeninu na pôdu a môžete si byť istí, že sa ich zakrátko zbavíte.

12. Mačky
Ak vás otravujú mačky v susedstve, opäť vám pomôže káva.

Posypte trochu kávovej usadeniny okolo domu a vytvoríte si neviditeľnú bariéru, ktorá ich udrží od vás v bezpečnej vzdialenosti.

13. Hnojivo
Káva je bohatá na množstvo výživných látok, ako sú dusík, draslík a fosfor, vďaka čomu je skvelým hnojivom. Pomôže tak i vašim rastlinám.

Všetko, čo potrebujete urobiť, je, že posypete trochu kávovej usadeniny na pôdu.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

Zdroj: naturalcuresbook.net


Zdieľajte článok na

You Might Also Like