Moja suseda mala aj po 30-tke nečistú pleť s vyrážkami: Odkedy prestala jesť TOTO, pokožku má hladkú ako bábätko!

Spread the love

S vyrážkami si užila svoje. A keď sa jej nepodarilo zbaviť sa ich ani po 30-tke, vedela, že musí niečo zmeniť zvnútra.

Prvá vyrážka

“Mala som len 11 či 12 rokov, keď sa mi na čele vyhodila prvá vyrážka. Prvá z mnohých. Moja mama mi dávala pleťové vody, krémy, masky, vzala ma na kozmetiku – nič nepomáhalo. No, trochu predsa len, a keď som si dala mejkap, bola som mame vďačná, že sa o mňa takto starala,” rozpráva dnes už 32-ročná mladá žena, ktorá si kvôli vyrážkam užila veľa ponižovania a výsmechu.

Už nechcem na tvári chémiu!

Ako Evka rástla, uvedomovala si, že chce nájsť prirodzenú cestu, ako sa zbaviť vyrážok a nečistej pleti a už nechce na seba natierať kilogramy kozmetiky. “Myslela som si vtedy, že si musím vybrať – buď kozmetika, alebo plná tvár akné,” spomína si.

Zmenila výživu

So sestrou čítala rôzne blogy o zdraví a zdravej výžive až narazila na ten o holistickej medicíne. “Čítala som veľa príbehov žien, ktoré prestali jesť cukor alebo piť mlieko (alebo aj jedno aj druhé) a ich pleť sa za pár týždňov zlepšila,” hovorí Evka. Vyskúšala to aj ona, ale u nej toto nezabralo. “Rozhodla som sa teda vyskúšať niečo iné. Vylúčila som zo stravy lepok,” usmieva sa krásna Eva. “Vedela som totiž, že aj lepok môže niektorým ľuďom spôsobovať kožné problémy alebo nadúvanie či ťažkosti s trávením. No ja som bola pripravená urobiť hocičo, aby som mala peknú čistú pleť.”

 

Nechcela sa vzdať chleba

Keďže Evka mala veľmi rada chlieb, nechcela sa ho celkom vzdať. V tom čase objavila pohánkovú múku, z ktorej si odvtedy pečie chlieb sama. Ako vyzerá jej denný jedálny lístok?

Raňajky: omeleta z pohánkovej múky a dvoch vajec

Obed: zeleninový šalát s kuracím mäsom

Večera: quinoa s grilovanou rybou alebo bezgluténové cestoviny

Čo ešte jedáva

Proridzene bezgluténové potraviny ako sóju, zemiaky, sladké zemiaky, kukuricu, orechy, syr čedar, karfiol, mrkvu, baklažán, tekvicu, cuketu…

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like