Kvôli zanesenej pečeni sa mi dlho nedarilo schudnúť. Toto mi ju prečistilo a konečne mi kilá začali odchádzať.

Spread the love

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov nášho tela a pri nesprávnom fungovaní dokáže narobiť poriadnu šarapatu. Vedeli ste, že zanesená pečeň je jedným z dôvodov prečo sa nám nedarí chudnúť?

 

Pri každom chudnutí je preto dôležité myslieť aj na očistu pečene. Tá je kvôli nášmu životnému štýlu natoľko preplnená toxínmi, že už ďalej nevládze ich filtrovať, preto ich telo ukladá do tukov. Je načase s tým niečo urobiť aby ste predišli oveľa vážnejším ochoreniam.

Existuje však zoznam  produktov, ktoré vás dostanú do formy a pomôžu zregenerovať vašu pečeň.

1) Cesnak

O terapeutických vlastnostiach cesnaku sa už popísalo veľa, no málo na to, aby ľudia vedeli, že je fantastickým a účinným liekom na regeneráciu pečene. Obsahuje mnoho antioxidantov a minerálov, ale aj selén a arginín, ktoré sú na problémy s pečeňou naozaj výborné!

2) Cvikla

Cvikla je skvelá pre krvinky, no aj zdravú pečeň. Účinkuje vo viacerých sférach spojených so žalúdkom a brušnou dutinou. Zabezpečuje správne fungovanie pečene a obnovuje jej bunky. Okrem toho je prečisťujúca kúra prostredníctvom cvikle tá najšetrnejšia.

3) Olivový olej

Nie nadarmo bol v minulosti olivový olej všeliekom na rôzne neduhy. Jeho významné vlastnosti napomáhajú regenerácii a naštartovaniu vnútorných mechanizmov. Stačí, ak si ho budete v týždennej kúre dávať za čajovú lyžičku ráno nalačno a večer pred spaním. Nezabudnite však naňho ani potom, stačí ak si ho budete pridávať do jedál.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like