Jednoduchý recept na RAŇAJKOVÚ KAŠU, ktorá vám môže pomôcť obnoviť štítnu žľazu a zároveň vám pomôže s chudnutím!

Spread the love

Štítna žľaza je jedným z najzraniteľnejších orgánov nášho endokrinného systému. Ovplyvňuje ju veľké množstvo faktorov. S niektorými z nich bohužiaľ nemôžeme nič robiť.

 

Môžeme napríklad len ťažko zabrániť škodlivým účinkom znečisteného životného prostredia na naše zdravie. Môžeme sa len pokúsiť zmierniť jeho účinky.

Hoci niektoré faktory sú kontrolovateľné. Napríklad, vysoká miera stresu veľmi ovplyvňuje zdravie štítnej žľazy. Snažte sa minimalizovať počet zdrojov nepokoja a stresu vo vašom živote.

Prečo je zdravie štítnej žľazy tak dôležité pre vaše telo?

Faktom je, že štítna žľaza vylučuje hormóny, ktoré sú zodpovedné za reguláciu metabolizmu a rastu buniek v tele.

Často sa napríklad stáva, že mnoho ľudí trpí kvôli svojej nadváhe, nie preto, že jedia veľa, ale preto, že majú chorú štítnu žľazu. Ako to funguje? Štítna žľaza vylučuje hormóny, ktoré pomáhajú premieňať kalórie z potravy na energiu dôležitú pre vašu životaschopnosť.

Ak máte podozrenie na problémy so štítnou žľazou, okamžite vyhľadajte lekára a vykonajte všetky potrebné kontroly a testy.

Výhoda pohánkovej kaše

Pohánka má jedinečné vlastnosti a užitočné látky. Je bohatá na minerály a je tiež neprekonateľným zdrojom železa, zinku a selénu.

V pohánkovej kaši je veľa aminokyselín, najmä lyzín, treonín a tryptofán.

Tieto aminokyseliny v kombinácii s jódom uvoľňujú hormóny nevyhnutné pre zdravý metabolizmus. Bez nich je metabolizmus narušený a objavujú sa príznaky ako nadváha, úzkosť, suchá koža a depresie.

Prospešnosť pohánkovej kaše pre telo je už dlho preukázaná a nielen že má sadu užitočných látok, ale je to tiež chutné a všestranné jedlo pre ľudí každého veku.

Recept, ktorý vám ponúkame, kombinuje pohánku a niekoľko ďalších produktov nevyhnutných pre zdravie endokrinného systému.

Čo budeme potrebovať:

1 pohárik pohánky
1 pohárik vlašských orechov
1 pohárik medu
hrozienka a sušené marhule

Príprava:

Pohár pohánky zomeľte v mlynčeku na kávu do súrodej masy.
Vlašské orechy zomeľte v mlynčeku na mäso.
Dôkladne premiešajte všetky prísady a dajte nádobu do chladničky.
Užívajte 1 lyžicu tejto zmesi trikrát denne pred jedlom. Podľa potreby možno pridávať hrozienka a sušené marhule. Budú zvlášť užitočné pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

S touto zmesou si upravíte metabolizmus aj postavu. Okrem toho med v zložení receptu vám pomôže vyrovnať sa so stresom a zlepšiť výkonnosť.

Vlašské orechy majú tiež silné protizápalové vlastnosti.

Nezabudnite vyskúšať tento recept a poraďte ho všetkým príbuzným, pretože dlhovekosť a pohoda závisí od stavu štítnej žľazy!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like