HORÚCA SPRÁVA: V Česku počet nakazených rapídne stúpol. Zasahovať musí armáda!

Spread the love

Armáda Českej republiky zverejnila na sociálnej sieti Facebook status, v ktorom informuje o veľkom množstve nových prípadov.

S chodom Jihlavského Alzheimercentra, kde sa v minulom týždni nakazilo 57 zamestnancov a klientov novým koronavírusom covid-19, pomôže armáda. Nasadenie pätnástich vojakov vyjednal predseda senátu Miloš Vystrčil (ODS). Do sociálneho zariadenia, ktoré je momentálne najväčším ohniskom nákazy na Vysočine, by mali prísť do piatku.

 

“Vyrážame. V Alzhaimercentre Jihlava sa polovica klientov nakazila koronavírusom. Pozitívne testy majú aj zamestnanci. Od piatka preto nastúpime do služby a pomôžeme so starostlivosťou o klientov,” napísala Armáda Českej republiky na Facebook.

 

Vojaci by mali už v piatok nastúpiť ako posila personálu na zabezpečenie prevádzky.

“Nebude to priama ošetrovateľská starostlivosť, ale výpomoc v prevádzke. Čo presne budú mať na starosti, sa ešte upresňuje, ale patriť do toho bude napríklad pomoc s bielizňou, “potvrdila správu hovorkyňa Alzheimercentra Martina Svobodová.

Informáciu o nasadení vojakov v jihlavskom súkromnom sociálnom zariadení potvrdila aj hovorkyňa českej armády Magdalena Dvořáková.

 

Jihlavské Alzheimercentrum, kde sa starajú o klientov s rôznymi typmi demencie, sa stalo lokálnym ohniskom koronavírusu v minulom týždni. Ako ukázalo rozsiahle testovanie všetkých zamestnancov a klientov, covidom-19 tam ochorelo celkom 57 ľudí. Z toho je 40 klientov a 17 zamestnancov.

 

Vyrážíme. V Alzheimercentru Jihlava je polovina klientů nakažená koronavirem. Pozitivní testy mají i zaměstnanci. Od…

Zveřejnil(a) Armáda České republiky dne Středa 29. července 2020

zdroj: Facebook Armáda Českej republiky

You Might Also Like