Horúca správa: TOTO už Boris Kollár možno neustojí. Má na krku ďalší škandál!

Spread the love

Biznis predsedu národnej rady a predsedu strany Sme rodina bol podľa nových zistení podozrivo poprepájaný s pochybnými schránkovými firmami a človekom, ktorý mal byť namočený do prania špinavých peňazí.

 

Potom, čo Boris Kollár čelil škandálu so svojou diplomovou prácou a dvaja koaliční partneri žiadali jeho odstúpenie z postu predsedu NR SR, vyšla na povrch ďalšia kauzda. Tá mu môže ešte viac zavariť a znovu vytvoriť tlak na jeho odchod z čela parlamentu.

Predseda strany Spolu Juraj Hipš na tlačovej konferencii podrobne predstavil spleť schránkových firiem, ktoré sa často používajú na upratanie nelegálnych peňazí. Ich súčasťou je aj Kollárova firma BSSC. “Firma BSSC je poprepájaná so schránkami na Cypre, Karibiku a Paname. Tieto schránky využívajú schémy, ktoré sa bežne používajú na pranie peňazí,“ uviedol Hipš.

Aby toho nebolo málo, v týchto schránkových firmách sa vyskytuje aj neslávne známa osoba Geoffrey Magistrate. “Podľa zistení Medzinárodnej organizácie investigatívnych novinárov (OCCRP) už v minulosti pomáhal tento človek kryť podozrivé finančné transakcie,“ uviedol Hipš.

Všetky zistenia korunuje informácia, že Boris Kollár predal polovicu svojej firmy práve pochybnej schránke Geoffreyho Magistrata a to za veľmi zvláštnych okolností. “Zinkasoval za ňu 8,3 milióna eur. Podiel firmy bol ale podľa účtovných podkladov blízky 0 eur. Firma vlastnila iba jeden bager,“ uviedol Hipš. Predsedovi parlamentu preto poslal niekoľko nepríjemných otázok:

Prečo podniká s podozrivými osobami ako je Geoffrey Magistrate? Prečo na podnikanie využíva schránkové firmy a schémy na pranie peňazí? Kto sú naozaj skutoční majitelia týchto schránkových firiem?

 

Mgr. Boris Kollár je slovenský podnikateľ a politik, súčasný predseda Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SME RODINA. V rokoch 2016 – 2020 bol poslancom Národnej rady SR, od roku 2015 je predsedom strany SME RODINA.

zdroj: dnes24.sk

You Might Also Like