Horúca správa: Opozícia chystá premiérovi Matovičovi šibenicu! Ak neodstúpi, tak…

Spread the love

Opozičný poslanec Richard Raši nevylúčil, že skupina poslancov okolo Petra Pellegriniho bude iniciovať Matovičovo odvolanie. A tak sa aj stalo.

 

Pellegrini vyzval Matoviča, aby Premiér sa priznal, že je zlodej. A zlodej a klamár nemôže byť predsedom vlády,“ povedal Pellegrini. Doplnil, že len štyri mesiace po voľbách sa ukázalo, že premiér je zlodejom.Chcel bojovať proti korupcii a zlodejom. Aj na základe týchto slov vyhral voľby a stal sa premiérom,“ povedal bývalý premiér. Pellegrini dodal, že ak tak Matovič neurobí, v pondelok začnú zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na jeho odvolávanie.

V podobnom duchu sa vyjadril aj predseda najsilnejšej opozičnej strany Robert Fico. „V Smere si kladieme otázku, či už nie je čas otvoriť ľuďom oči a podať návrh na vyslovenie nedôvery Matovičovi. Nie za diplomovku, ale za jeho charakter. Máme však dilemu, či ústava vôbec umožňuje vyslovenie nedôvery duševne nespôsobilým osobám,“ napísal Fico na sociálnej sieti.

Univerzita Komenského, Matovičova alma mater, v stanovisku uviedla, že akademický titul nemá byť znakom sociálneho statusu, ale výsledkom poctivého akademického prístupu. „Plagiátorstvo je problémom akademickej sféry v celom svete, úplne imúnna voči nemu nie je žiadna inštitúcia,“ dodala univerzita.

Podľa Weisenbachera by mal predseda vlády odstúpiť. „Ak zostane vo svojej funkcii čo i len jeden deň, tak ukazuje občanom, že vážiť si vládu zákona a pravdy nič neznamená,“ dodal.

Celé znenie výzvy Petra Pellegriniho:

VYZÝVAME IGORA MATOVIČA, ABY ODSTÚPIL Z FUNKCIE PREMIÉRA

Igor Matovič celú svoju politickú existenciu založil na sľube, že bude bojovať proti zlodejom.

Desať rokov sľuboval ľuďom, že jeho hlavným cieľom bude odchod zlodejov z politiky. Na základe týchto sľubov vyhral parlamentné voľby a stal sa predsedom vlády.

Štyri mesiace po voľbách sa ukázalo, že tento predseda vlády je sám zlodejom. To nie je urážka, ale jeho vlastné priznanie sa celému národu. Pán Matovič sa priznal, že vykradol cudzie myšlienky, a preto je zlodejom.

Ešte pred dvoma týždňami pán Matovič tvrdil, že jeho diplomová práca je jeho autorským dielom. Klamal všetkým ľuďom na Slovensku, hoci dobre vedel, že sa dopustil takého istého skutku, aký predtým u druhých ohnivo kritizoval.

Pán Matovič je zlodej a klamár. Zlodej a klamár nemôže byť predsedom vlády Slovenskej republiky.

V prípade kauzy bývalého predsedu parlamentu pán Matovič vyhlásil: „Ľudia v Európe, politici, za maličkosti odstupovali, ktoré sa týkali plagiátorstva.“
Pýtame sa pána Matoviča, či sa dnes nehanbí v Bruseli, kde reprezentuje celú Slovenskú republiku a podáva si ruku s najvyššími predstaviteľmi krajín, v ktorých sa kvôli plagiátorstvu odstupuje.

Po prevalení kauzy diplomovej práce Borisa Kollára dostal pán premiér otázku, ako by sa na jeho mieste zachoval. Odpovedal na ňu takto: „Asi by som cítil krivdu tak, ako to vidí on, ale zrejme ja osobne by som odstúpil.“

Dnes má pán premiér možnosť naplniť svoje slová. Má možnosť ukázať všetkým, že svoje sľuby o odchode zlodejov z politiky myslí vážne. Pretože pán Matovič nechráni zlodejov, on sám je zlodej.

HLAS – sociálna demokracia vyzýva pána Matoviča, aby odstúpil z funkcie predsedu vlády Slovenskej republiky.

Ak pán premiér zo svojej funkcie neodstúpi, v pondelok začneme zbierať podpisy pod zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s návrhom na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Slovenskej republiky.

 

YZÝVAME IGORA MATOVIČA, ABY ODSTÚPIL Z FUNKCIE PREMIÉRA

VYZÝVAME IGORA MATOVIČA, ABY ODSTÚPIL Z FUNKCIE PREMIÉRAIgor Matovič celú svoju politickú existenciu založil na sľube, že bude bojovať proti zlodejom.Desať rokov sľuboval ľuďom, že jeho hlavným cieľom bude odchod zlodejov z politiky. Na základe týchto sľubov vyhral parlamentné voľby a stal sa predsedom vlády.Štyri mesiace po voľbách sa ukázalo, že tento predseda vlády je sám zlodejom. To nie je urážka, ale jeho vlastné priznanie sa celému národu. Pán Matovič sa priznal, že vykradol cudzie myšlienky, a preto je zlodejom.Ešte pred dvoma týždňami pán Matovič tvrdil, že jeho diplomová práca je jeho autorským dielom. Klamal všetkým ľuďom na Slovensku, hoci dobre vedel, že sa dopustil takého istého skutku, aký predtým u druhých ohnivo kritizoval.Pán Matovič je zlodej a klamár. Zlodej a klamár nemôže byť predsedom vlády Slovenskej republiky.V prípade kauzy bývalého predsedu parlamentu pán Matovič vyhlásil: „Ľudia v Európe, politici, za maličkosti odstupovali, ktoré sa týkali plagiátorstva.“Pýtame sa pána Matoviča, či sa dnes nehanbí v Bruseli, kde reprezentuje celú Slovenskú republiku a podáva si ruku s najvyššími predstaviteľmi krajín, v ktorých sa kvôli plagiátorstvu odstupuje.Po prevalení kauzy diplomovej práce Borisa Kollára dostal pán premiér otázku, ako by sa na jeho mieste zachoval. Odpovedal na ňu takto: „Asi by som cítil krivdu tak, ako to vidí on, ale zrejme ja osobne by som odstúpil.“Dnes má pán premiér možnosť naplniť svoje slová. Má možnosť ukázať všetkým, že svoje sľuby o odchode zlodejov z politiky myslí vážne. Pretože pán Matovič nechráni zlodejov, on sám je zlodej.HLAS – sociálna demokracia vyzýva pána Matoviča, aby odstúpil z funkcie predsedu vlády Slovenskej republiky.Ak pán premiér zo svojej funkcie neodstúpi, v pondelok začneme zbierať podpisy pod zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s návrhom na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Slovenskej republiky.#hlas #socialnademokracia

Zveřejnil(a) Peter Pellegrini dne Pátek 17. července 2020

 

zdroj: facebook Peter Pellegrini

You Might Also Like