HORÚCA SPRÁVA: Najpopulárnejšie chorvátske letoviská hlásia prudký nárast nakazených koronavírusom!

Spread the love

Koronavírusová kríza nie je ani zďaleka za nami. A onedlho potom, čo tisíce Slovákov a Čechov vyrazili do Chorvátska na letnú dovolenku, sa situácia začína zhoršovať, a to najmä na juhu Chorvátska.

Vo Splitsko-dalmatínskej župe sa nachádzajú obľúbené letoviská, na ktoré každoročne zavíta veľa slovenských turistov. Teraz tam za jeden deň ochorelo koronavírusom 26 ľudí.

 

Podľa portálu dnevnik.hr sa situácia ohľadom koronavírusu zhoršuje hlavne na juhu okolo Splitsko-dalmatínskej župy. Za jeden jediný deň sa tu nakazilo dvadsaťšesť ľudí, z ktorých dvaja sú vo vážnom stave a museli byť napojení na pľúcnu ventiláciu.

Chorvátska Splitsko-dalmatínska župa leží v turistickej oblasti, ktorú každoročne hojne navštevujú tisíce Čechov aj Slovákov. Aj napriek nebezpečenstvu sa Slováci predsa len vydali na letnú dovolenku a Chorvátsko vzali doslova útokom.

Šesť ľudí má byť infikovaných v meste Split, mesto Sinj pre zmenu hlási desať prípadov. Omiš, Otok a Muč evidujú po dvoch nakazenýcha po jednom majú mesta Solina a Trilje. V karanténe má byť v súčasnej dobe 582 osôb.

Hlavné mesto Záhreb má za posledný deň šestnásť nakazených. “Musíme byť opatrní,” nechal sa počuť starosta Milan Bandič.

 

You Might Also Like