Domáci liek našich babičiek, ktorý sa stal magickým prírodným liekom. Viete o ktorý zázrak ide?

Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

Zmierňuje stres, znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Zabraňuje strate pamäti, zlepšuje sexuálnu silu a samozrejme zvyšuje vaše sebavedomie. Viac ako domáci liek našich babičiek, stal sa magickým prírodným liekom.

1. Antidotum proti vaginálnym infekciám

Podľa štúdie, ktorú uskutočnil tím z univerzity v Xian Jiaotong v Číne, čerstvý extrakt z cesnaku má preventívne vlastnosti proti hubám, ako je Candida Albicans, ktorá spôsobuje problémy, ako je vaginitída.

Tento výskum potvrdzuje, že konzumácia cesnaku môže byť oveľa účinnejšia pri liečbe týchto ochorení ako aj niektoré antibiotiká, ktoré sú zvyčajne na trhu, ako napríklad flukonazol alebo itrakonazol.

2. Najlepší liek proti nádche

Ani tablety, ani sirupy. Ak chcete uvoľniť v krátkej dobe nádchu, cesnak je vaša najlepšia voľba. Podľa Dr. Cyndiho Thomsona, odborníka z univerzity v Arizone v Spojených štátoch, cesnak obsahuje silné antivírusové vlastnosti, ktoré bojujú proti infekciám, je dobrý pre dýchacie cesty a veľmi účinný pri prevencii a liečbe bežnej nádchy, bronchitídy, pľúcnej kongescii a kašľu.

Pri užívaní liekov môže vaša nádcha trvať až 10 dní, zatiaľ čo pri konzumovaní cesnaku ju prekonáte v období 3 až 5 dní.

3. Celková detoxikácia

Žiaden liek vyrobený dodnes nemôže vyčistiť toxíny, parazity a zvyšky z nášho tela lepšie ako cesnak, ktorý je silné prírodné antibiotikum, vďaka svojej koncentrácii zlúčenín síry, vitamínov a minerálov podporuje elimináciu škodlivých lipidov a reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Všeobecne platí, že antioxidanty v cesnaku chránia telo pred negatívnym účinkom toxínov, znižujú riziko chronických ochorení a pôsobia ako protizápalové diuretikum, čo uľahčuje elimináciu zadržanej tekutiny, ktorá spôsobuje opuch.

4. Antikarcinogén

Mohol by to byť populárny mýtus, avšak dnes je preukázané, že ľudia, ktorí počas svojho dospelého života konzumujú aspoň jeden surový cesnak denne, majú menšie riziko vzniku akéhokoľvek druhu rakoviny.

Údaje zverejnené tlačovou agentúrou ABC potvrdzujú protirakovinové vlastnosti cesnaku, takže je skutočnosťou, že cesnak zohráva dôležitú úlohu pri prevencii rôznych druhov rakoviny, najmä v pažeráku, žalúdku a hrubom čreve.

5. Podporuje trávenie

Podľa štúdie University of Pennsylvania v Spojených štátoch jedením tretiny až polovice cesnaku týždenne chránite svoje črevo a môžete znížiť riziko rakoviny hrubého čreva o 50 percent.

6. Zabraňuje sexuálnej impotencii

Napriek tomu, že pilulky, ako napríklad populárna Viagra, sú okrem iného vždy najčastejšie používanými metódami pre problémy s impotenciou, ukázalo sa, že cesnak pomáha zlepšiť tok krvi, a preto vám tiež pomôže dosiahnuť erekciu.

Podľa BBC, konzumácia cesnaku môže zvýšiť sexuálnu túžbu mužov, ktorí majú sexuálnu impotenciu. Približne 80 percent prípadov erektilnej dysfunkcie vo svete je spôsobené fyziologickými príčinami, takže prírodná medicína môže proti tomu bojovať.

Stačí konzumovať 4 strúčiky denne, a za pár dní uvidíte výsledky.

7. Znižuje krvný tlak

Nie je pochýb o tom, že kardiovaskulárne ochorenia, ako sú infarkty alebo mŕtvica, sú tie, ktoré v súčasnosti spôsobujú najviac úmrtí na svete.

8. Cesnak môže zlepšiť zdravie kostí

Hoci neexistujú žiadne pokusy u ľudí, ktoré preukázali účinky cesnaku na stratu kostnej hmoty, podľa výskumu na hlodavcoch môže cesnak minimalizovať úbytok kostnej hmoty zvýšením estrogénu u žien týchto cicavcov.

Nedávna štúdia menopauzálnych žien odhalila, že denná dávka sušeného cesnakového extraktu, čo zodpovedá 2 gramom surového cesnaku, výrazne znižuje indikátor deficitu estrogénu, takže celkovo môže mať cesnak priaznivý účinok na zdravie kostí, najmä u žien.

9. Vitamín pre fitness

Žiadne tablety odporúčané v posilovni nebudú rovnako účinné ako strúčik cesnaku. V skutočnosti, keď neexistovali žiadne veľké farmaceutické spoločnosti, cesnak bol jednou z prvých látok používaných na zlepšenie fyzickej výkonnosti.

Podľa spravodajskej siete CNN sa cesnak tradične používal v starých civilizáciách na zníženie únavy a zlepšenie pracovnej kapacity pracovníkov. Veľkou zvláštnosťou je, že ho konzumovali olympijskí športovci v starovekom Grécku.

Súčasné štúdie na hlodavcoch tiež preukázali, že cesnak pomáha športovým výkonom, čo potvrdzuje vieru športovcov zo staroveku.

10. Zdroj večnej mladosti

Napriek tomu, že účinky cesnaku na starobu nie sú dokazané, vzhľadom na priaznivé účinky cesnaku demonštrované v niekoľkých výskumoch, je rozumné povedať, že cesnak môže predĺžiť váš život.

Skutočnosť, že cesnak je neuveriteľným prirodzeným riešením v prevencii infekčných chorôb, taktiež existuje faktor, že cesnak vám dokáže predlžiť život.

11. Pomáha schudnúť

Cesnak môže byť tiež vaša najlepšia diéta na schudnutie. Podľa tlačovej agentúry EFE má strúčik cesnaku len 4 kalórie a obsahuje antioxidanty, ktoré vám pomôžu schudnúť.

Hlavné dôvody sú to, že cesnak vytvára pocit sýtosti, a preto zaháňa náš hlad, takže je menšia pravdepodobnosť, že budete jesť a naberať hmotnosť.

Ale to nie je všetko, podľa štúdií uverejnených v The New York Times, cesnak stimuluje nervový systém, a to uvoľňuje hormón adrenalín, ktorý zvyšuje metabolizmus, takže čím vyšší je metabolizmus, tým ľahšie bude spaľovať tuky v našom tele.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.


Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

You Might Also Like