Cítite sa stále unavená? Urobte si tento domáci ŽIVOTABUDIČ! Odporúčame ho ľuďom, ktorí trpia chronickou únavou a potrebujú si obnoviť svoju životnú silu!

Spread the love

V dnešnom článku vám ukážeme jeden skvelý recept. Odporúča sa ľuďom, ktorí trpia chronickou únavou a potrebujú si obnoviť svoju životnú silu a energiu.

 

Okrem toho podporí aj celkovú imunitu, zvýši počet červených krviniek a tiež potlačí telesné zápaly. Zápaly a hlavne tie chronické bývajú často príčinou vyčerpanosti a únavy.

Príprava džúsu je veľmi jednoduchá a navyše aj celkom dobre chutí.

Keď zažijete jeho prínosy na vlastnom tele, uvidíte, že hodnotný je každý jeho dúšok. Ide o zmes mrkvy, červenej repy a pár druhov bežného ovocia na zvýraznenie chuti a účinkov.

Zdravotné prínosy džúsu

Dlhé desaťročia sa odporúča hlavne ľuďom po absolvovaní chemoterapie, ktorí trpia extrémnou vyčerpanosťou, oslabeným imunitným systémom a vysokou mierou toxicity tela.

Hrozné deštrukčné následky chemoterepie síce nedokáže úplne napraviť (to nedokáže nič), avšak dokáže výrazne skvalitniť kvalitu života pacientov.

Keďže má silné detoxikačné účinky, pomáha z tela odstrániť zvyšky toxínov a odumretých tkanív, ktoré po sebe zanechala ťažká liečba.

Mnohí ľudia, keď ho raz začnú konzumovať, pre jeho úžasné zdravotné prínosy s ním už nedokážu prestať. Preto o ňom niektorí aj často hovoria, že dokáže doslova prebudiť i mŕtvych.

Uvedené dôvody však neznamenajú, že džús sa hodia iba pre ľudí po chemoterapii alebo s inými s zdravotnými problémami.

Piť ho samozrejme môžu aj zdraví ľudia, ktorí si chcú zdravie udržať, prípadne ešte zvýšiť svoju vitalitu.

Preto, ak sa cítite vyčerpaní, máte nedostatok energie alebo sa cítite melancholickí, tento džús je zrejme presne to, čo naozaj potrebujete.

A ako sme už uviedli, jeho príprava ani nemôže byť jednoduchšie.

Ingrediencie:

K výrobe tohto životabudiču budete potrebovať nasledujúce suroviny:

 • 200 gramov červenej repy
 • 200 gramov mrkvy
 • 1 citrón
 • 1 pomaranč
 • 1 jablko
 • med (voliteľné)

Príprava

 1. Najprv očistite mrkvu, jablko a červenú repu a následne ich odšťavte v odšťavovači.
 2. Potom vytlačte šťavu z citróna a pomaranča.
 3. Teraz zmiešajte všetko dohromady.
 4. Ak chcete, pridajte do toho aj 2 až 3 čajové lyžičky medu na dosladenie a pre vylepšenie chuti.
 5. Znovu zamiešajte, aby sa med v džúse úplne rozpustil.

Najlepšie je si džús pripraviť vždy čerstvý – takto sa v ňom zachová maximum vitamínov a enzýmov.

Chápeme však, že neustále umývanie odšťavovača je dosť práce. Preto si môžete pripraviť aj väčšie množstvo džúsu naraz.

Nespotrebovanú časť však udržujte v sklenenej fľaši a v chladničke, nie však dlhšie ako 12 hodín.

Najlepší efekt dosiahnete, ak budete tento džús piť pred jedlom na prázdny žalúdok. Najlepšie ráno, prípadne pred obedom alebo pred večerou.

Pri akútnej únave užívajte podľa potreby do jej ústupe.

V prípade chronickej únavy alebo iných zdravotných ťažkostí užívajte 2 až 3 poháre denne po dobu 1 týždňa, potom si dajte týždeň pauzu a následne kúru znovu opakujte.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like