Červená repa čistí pečeň, odstraňuje brušný tuk a lieči zrak – pripravíte si ju takto

Beet salad

Spread the love

Červená repa je doslova vitamínová bomba. Obsahuje veľa látok, priaznivých pre náš organizmus. Môže sa pýšiť napríklad vysokým obsahom vitamínu C, vitamínu B. Okrem iného obsahuje aj ďalšie blahodarné minerály, ako je horčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listovej, a tak sa odporúča aj pri chudokrvnosti. Tiež priaznivo pôsobí na štítnu žľazu, pretože v nej nájdeme aj jód. A aké má ďalšie skvelé vlastnosti?

Zelenina, ktorú len tak niečo nepredbehne

Čo do množstva vitamínov, minerálov a stopových prvkov, červenú repu len tak niečo neprekoná. Môžete si ju dopriať v podstate v akomkoľvek množstve. Prečo je teda červená repa tak skvelá?

  • Ak chcete svoje telo jednoducho zbaviť škodlivých látok, jedzte červenú repu, podporuje totiž detoxikáciu organizmu.
  • Má blahodarné účinky aj na mnoho ľudských orgánov, ako je napríklad mozog (podporuje jeho činnosť), srdca (udržiava zdravé cievy), alebo tiež pôsobí ako prevencia vzniku rakoviny.
  • Keď chcete spomaliť proces starnutia a znížiť cholesterol v krvi, dajte si tiež červenú repu.

Táto červeno sfarbená zelenina je skutočne učinený zázrak prírody.

Čo si z nej pripraviť?

Pripravte si z červenej repy treba tento jednoduchý a chutný šalátik. Budete potrebovať: dve cibule, tri repy, trochu octu, olivový olej, štipku soli. Repu si najprv olúpte a dajte ju variť. Pri lúpaní sa odporúča dať si na ruky napríklad obyčajný desiatový sáčok, pretože zelenina dosť farbí a priľnúť na kožu môže jej farba aj niekoľko dní.

Až sa červená repa uvarí, nakrájajte ju na malé kocky. Neskôr si pokrájajte aj cibuľu na drobnejšie kúsky. Oba druhy zeleniny zmiešajte v mise a doplňte podľa chuťou o olivový olej, ocot a trochu soli. Tento šalát oceníte, ak budete chcieť vykonať napríklad očistu svojho hrubého čreva, pečene, alebo budete chcieť podporiť dobrý zrak. Jedzte červenú repu často, je extrémne zdravá!

You Might Also Like