Atmosféra ako pri mori a pritom stále na Slovensku. Spoznajte slovenské Plitvické jazero.

Spread the love

Ak hľadáte tip na letnú dovolenku, tak jeden lákavý pre vás máme práve teraz. Dostupné, príjemné a pekné prostredie, plné možností na letné športy. Miesto, ktoré je nazývané aj slovenským Plitvickým jazerom.

Dovolenky pri mori sú niekedy naozaj finančne náročné, avšak nemusíte zúfať. Podobnú atmosféru ako pri mori môžete nájsť aj na Slovensku. Ako dobre viete, na Slovensku je množstvo miest, kde sa dá stráviť nádherná letná dovolenka. Jedno také miesto vám teraz predstavíme.

V blízkosti obce Šútovo a Rieka sa nachádza Šútovské jazero, nazývané aj slovenským Plitvickým jazerom. Toto jazero vzniklo na mieste, kde sa pred tým nachádzal lom. Neskôr bol tento lom naplnený vodou, ktorú ľudia začali využívať na rekreačné účely. V okolí vodnej plochy sú krásne výhľady na kopce a prírodu, ktorá pripomína scenériu z westernových filmov.

Vodná plocha s krásnym výhľadom nie je to jediné, čo vám toto miesto ponúka. Okrem toho priamo od jazera vedie turistický chodník k známemu Šútovskému vodopádu. Táto trasa je dlhá 5 km. Tam aj naspäť dokážete túto trasu prejsť za cca 3 hodiny. Vodopád je súčasťou národného parku Malá Fatra.

Ak ale nepatríte medzi turistov a chcete si teplé letné dni poriadne oddýchnuť, v okolí vodnej plochy sú samozrejme aj pláže s dobrým prístupom do vody, nuda pláž, ale taktiež miesta, kde si užijete aj súkromie. Okrem pláží tu nájdete aj bufety, toalety a tiež parkovisko. Ak by ste mali chuť na niečo iné, v blízkosti sa nachádza aj motorest Rieka.

Šútovské jazero každoročne navštevujú stovky nie len Slovákov, ale aj zahraničných turistov. Ak vás náš tip zaujal, určite si urobte čas na spoznanie tohto čarovného miesta.

You Might Also Like