Ak si pridáte túto jednu prísadu do kávy tak zabudnete na problémy s trávením, obličkami, zlepšíte si imunitu a schudnete.

Spread the love

Kardamon poznajú všetci vďaka jeho chuti. Toto korenie má čestné miesto v našich kuchyniach a receptoch, do ktorých sa pridáva. Šálka kávy s kardamónom rozochveje chuťové bunky aj tým najnáročnejším labužníkom, nielen kvôli chuti, ale aj pre jej úžitok.

 

Ukázalo sa, že ak pridáte trochu kardamonu do rannej kávy, môžete si vyliečiť obličky a zbaviť sa zažívacích ťažkostí. A tá chuť! Nemožno vyjadriť slovami!

Liečivé vlastnosti tohto korenia sú známe odpradávna z ďalekej Indie a Číny. Už vtedy vedeli, že s týmto korením sa dajú vyliečiť takmer všetky choroby.

V čom všetko nám dokáže kardamon pomôcť?

Prečistí telo:
Je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení obličiek a močového mechúra. Pravidelnou konzumáciou sa znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

Zlepšuje trávenie:
Káva s kardamónom pomáha pri trávení. Tajomstvo spočíva v tom, že kardamón zvyšuje prietok žlče, čo zlepšuje trávenie a zároveň uvoľňuje kŕče. Okrem toho odstraňuje nadúvanie a pocit plynatosti.

Bojuje s anémiou:
Železo, mangán, meď a ďalšie užitočné vitamíny pomáhajú kardamonu liečiť také príznaky anémie, akou je napríklad vyčerpanosť. Výživné látky korenia zvyšujú hladinu červených krviniek a metabolizmus buniek.

Antiseptikum:
Počas mnohých rokov sa v Indii používal kardamón na liečbu zápalových procesov v ústnej dutine. Navyše postačí len pár kúskov zrniečok a o sviežosť vášho dychu sa už nemusíte starať.

Zvyšuje imunitu:
Priaznivé účinky má aj na váš imunitný systém, zmierňuje nespavosť a depresie a zvyšuje celkovú kondíciu tela.

Chráni kožu:
Ak si pridáte kardamón do kávy, čaju alebo len do teplej vody, udržíte si vašu pokožku sviežu, zdravú a ochránite ju pred predčasným starnutím. To všetko vďaka antioxidačným vlastnostiam tohto korenia.

Regeneruje vlasy:
Môžete ho použiť aj pri starostlivosti o vašu korunu krásy. Pravidelným oplachovaním vlasov s kardamónom zabezpečíte, že vaše vlasy budú zdravé a hodvábne lesklé.

Toto je len niekoľko možností ako využiť kardamón. Okrem toho vám v kombinácii s kávou alebo čajom dokáže dodať energiu na celý deň!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like