10 dôvodov, prečo by ste mali mať Alpu vždy po ruke. Ani len netušíte, čo všetko v skutočnosti dokáže!

Zdieľajte článok na
  • 4
    Shares

Stará dobrá Alpa. Nechýba snáď v žiadnej domácnosti. Hoci všetci vieme, že je dobré mať ju po ruke, mnoho ľudí netuší, čo skutočne dokáže.

Zozbierali sme pre vás 11 geniálnych tipov, ako využiť obyčajnú Alpu!

# 1 Recept proti bolesti chrbta a kĺbov
Na tento recept nezabudnite, na jeseň, kedy bude obdobie gaštanov. 10 gaštanov zalejte strednou fľašou Alpy. Nechajte lúhovať 3 týždne na chladnom, tmavom mieste a potom používajte na potieranie bolestivých miest.

# 2 Pri bolesti brucha
Hovorili vám rodičia, že na boľavý žalúdok si treba dať za lyžičku Alpy s cukrom? Z vlastných skúseností môžeme potvrdiť, že to zaberá expresne rýchlo. Alpu kúpite potravinách, rovnako ako cukor.

Stačí si dať na malú lyžičku trochu cukru a zaliať ho trochou Alpy. To rýchlo skonzumujte, osvieženie nastane okamžite a úľava by sa mala dostaviť čoskoro. Ak vás bolesť zastihla doma, nalejte trochu Alpy na vatu či vatový tampón a jemne si ním pretierajte boľavé miesto. Určite sa vám uľaví.

# 3 Na kurie oká, mozole a popraskané päty
Domáci recept na popraskané päty, otlaky a kurie oká! Ak vás tieto problémy trápia, oplatí sa vyskúšať. Rozdrvíme 10 tabliet aspirínu, nasypeme do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a zalejeme 250 ml Alpy. Zmes necháme odležať dva dni pri izbovej teplote a každý deň pretrepeme, aby sa aspirín dobre rozpustil.

Každý večer si túto zmes nanesieme na päty pomocou navlhčeného vatového tampónu – tampón necháme na päte. Potom pätu zabalíme do potravinovej fólie a obujeme cez ňu ponožku. Necháme pôsobiť celú noc. Ráno nohy opláchnite, dobre vysušte čistým uterákom a natrieme krémom.

# 4 Pomoc pri bolestiach zápästia a syndrómov karpálneho tunela
Vďaka tomuto som sa vyhla operácii a neznesiteľným bolestiam zápästia: Za pokus nič nedáte a ak máte podobný problém, toto odporúčam všetkými desiatimi!

500 ml Alpy Lesana nalejeme do dózy, alebo pohárov na zaváranie a pridáme 5 listov listov aloe vera (cca 15 cm dlhých a 3 cm širokých). Do tejto zmesi vložíme aj 15 ks aspirínu a necháme lúhovať v chladničke 1 týždeň. Natierame bolestivé miesta každý večer pred spaním asi po dobu 3 týždňov. Pomáha aj pri takzvanom „tenisovom lakti“.

# 5 Pomáha opuchnutým nohám
Mnohí ľudia používajú Alpu aj pri problémoch s opuchnutými nohami. Stačí, keď si napustíte teplú vaňu a do vody nalejete trochu Alpy. Poležte si v tejto kúpeli aspoň 20 minút a problém s opuchom by mal pominúť, alebo aspoň zmierniť.

# 6 Ochráni vás pred komármi
Vždy, keď išla babička na pole, nastriekala si na zápästie trochu tejto zmesi: S komármi a muchami mala celý deň pokoj!

Do alpy 200 ml Alpy nasypeme 30 klinčekov a pridáme kôru z jedného citróna. Necháme lúhovať aspoň 24 hodín a potom používame ako klasický repelent. Nastriekame na odhalené časti tela, prípadne aj na oblečení. Komáre sa drží ďalej a máte pokoj vždy, keď idete von. Skladujeme v chladničke.

# 7 Rozžiari okna
Ak chcete, aby sa vaše okná opäť rozžiarila, môžete použiť zmes teplej vody a alpy. K lesklému zrkadlu vám dopomôže vychladnutý slabý čaj alebo octová voda. Namočte si v tekutine handričku, vyžmýkajte ju a zrkadlo pretrite. Keď to zaschne, môžete ho vyleštiť.

# 8 Golier na košeli zostane žiarivo biely
Stačí, keď ho pred nosením potrite alpou – najmä z vnútornej časti. Vďaka tomuto jednoduchému triku si nemusíte lámať hlavu s tým, ako zažltnutý golier vyperiete.

# 9 Voňavý domov a pokoj od múch
Vyrobte si účinný postrek do interiéru s krásnou vôňou. Stačí vám 1 citrón, 1 lyžička alpy, kvapka olivového oleja, zväzok levanduľa a 10ks klinčekov. Do 300 ml vody dajte nakrájaný citrón, klinčeky a varte asi 5 minút. Potom pridajte levanduľu, olej, Alpu a nechajte vychladnúť. Potom jednoducho prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte do interiéru.

# 10 Odstráni škvrny
Na škvrny od živice je Alpa ako stvorená. Namočte do Alpy vatový tampón a priložte priamo na škvrnu. Nechajte pôsobiť a potom vyperte ako obvykle.# 11 Tlačia vás topánky, žiadny problém!
Stačí, keď si vnútro topánok vytrite alpou a chvíľu necháte pôsobiť a potom si topánky môžete pokojne obuť. Okrem toho, že alpa eliminuje nepríjemný zápach, spôsobí, že aj pevné kožené topánky „povolí“ a vy ich obujete oveľa pohodlnejšie.


Zdieľajte článok na
  • 4
    Shares

You Might Also Like